Stok Enerji Powerbank - Mobit Bilişim | Enerji Depolama Sistemleri


Stok Enerji Powerbank

 • 15-02-2016

  Günümüzün en büyük sorunlarından bir tanesi de enerji ihtiyacı olarak karşımıza çıkıyor. Akıllı telefonlarımız, tabletlerimiz ve bilgisayarlarımız artık enerji harcama konusunda cimrileşmeye doğru adımlar atıyor. Günümüz dünyasında Powerbank'lar birçok cihaz için uyumlu olarak üretiliyor.

   

  Stok Enerji'nin Powerbank'ı da Android telefonlara uyumlu olduğu gibi Apple telefonlar için de ek aparatlar bulunduruyor. Elbette ki günün sonunda ek bir batarya ya da priz aramaya başlıyoruz. İşte bu noktada özellikle de akıllı telefonlar için Powerbank'lar ön plana çıkıyor.Son zamanlarda elektronik cihazların vazgeçilmez parçası haline gelen powerbanklar büyük ya da küçük bir enerji depolama sistemleri olarak hayatımızda yerini aldı. İhtiyacınıza uygun bir ürün alın. Seçiminiz kullanacağınız cihazların kapasitesi ile doğru orantılı olsun.

   

  Cep telefonunuz ya da tabletinizin ihtiyacı olan gücü belirleyip bu miktarları karşılayacak mAh değerinde ürünlere yönelmeniz doğru olur. Kişinin kullandığı cihaza bağlı olmakla beraber akıllı bir cep telefonu 2000 mAh ile şarj oluyorsa, 10.000 mAh ile telefonunuzu 4-5 defa şarj edebilirsiniz. Powerbanklarda ifade edilen kapasite değerleri çoğu zaman gerçek değerleri yansıtmayabilir. Ürünün üzerinde yazan güç ile gerçek gücünün aynı olmaması yaşanan en büyük sıkıntılardan biridir. Kullanırken sorun yaşamamak için güvenilir markalardan alım yapın.

  Powerbank alırken dış görünüşe göre karar veriyor olabilirsiniz. Hâlbuki asıl önemsenmesi gereken kasa sağlamlığıdır. Kasa, sıvı ya da sıcaklık gibi dış etkilere karşı korumalı olmalıdır. Yanlış powerbank seçimi kullandığınız elektronik cihaza, akıllı telefonunuza ya da tabletinize zarar verebilir. Powerbank?ınızı taşırken suyla temas ettirmeyin. Piller su ile temas ettiğinde tehlikeli durumlar ortaya çıkabilir.

  Powerbankınızın prizde takılı kalma süresini azaltmak için giriş değerlerinin yüksek olmasına dikkat edin. Yanınızda devamlı kablo bulundurmayı sevmiyorsanız, üzerinizde dahili şarj etme kablosu barındıran Powerbankları tercih etmelisiniz bu size kullanım kolaylığı sağlayacaktır.

     Kaynak: http://www.teakolik.com/galeri/stok-enerji-powerbank/